Birma

Birma, czy jak kto woli Myanmar to państwo, które elektryzowało podróżników od dziesiątek lat. Całkowicie zamknięte na zachodni świat, parę lat temu otworzyło granice dla przyjezdnych. Z niedostępnego państwa zza żelaznej kurtyny zmieniło się w podróżnicze eldorado Azji (początkowo dla turysty z zasobnym portfelem). Pierwsze powstały hotele pięciogwiazdkowe, a z racji ich niewielkiej liczby ceny podróżowania po kraju spędzały sen z powiek. Birma ciągle przechodzi ekspansywny rozwój, a tym samym staje się coraz bardziej dostępna. Jednakże, z powodu braków infrastruktury turystycznej, możemy zwiedzać kraj z dala od tłumów turystów znanych z innych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Nieoficjalne motto kraju głosi "przyjedź do Birmy, zanim zrobią to miliony innych".

Komu się spodoba:

Bezsprzeczna mekka każdego Indiana Jonesa. 2226 niemalże tysiącletnich ruin świątyń rozrzuconych po pustkowiach północny. Miasta na palach zbudowane na olbrzymim jeziorze, gdzie w fantazyjny sposób, wiosłując stopą, rybacy poławiają ryby. 

Trekking po płaskowyżu Shen i posiłek w wioskach dzikich. Podglądniesz czym zajmują się kobiety z plemion długich szyj.

Yangon - "wyspa skarbów" na mapie kraju. Złota stupa udekorowana niemalże pięcioma tysiącami pięćset diamentów i ponad tysiącem rubinów, a na samym szczycie 76 karatowy diament. Wszystko to w jednym z najbiedniejszych krajów regionu. Przepiękna kuchnia pełna cudownego curry oraz sałatki z marynowanych liści herbaty. Ludzie w tradycyjnych strojach "londźon" z charakterystycznymi żółtymi wzorami wymalowanymi na twarzach. Najbardziej fotogeniczne miejsce Azji. To o tym kraju pisał George Orwell. Skonfrontuj jego historię "Birmańskich Dni" z teraźniejszością, zanim zrobią to miliony.

Wymagana kondycja fizyczna:                                                                          (chyba, że zrezygnujesz z 1-dniowego trekkingu - wtedy: łatwo)

Zwiedzanie:

Przyroda:

Jedzenie:

Orientacyjna Cena: 

Masz min 8 osobową grupę lub jesteś zainteresowany tym kierunkiem i szukasz grupy?Skontaktuj się z nami, a my dostosujemy wyjazd do twoich potrzeb i możliwości.

W temacie wpisz: BIRMA

© 2016 Stworzone przez AzjatyckiTrip dla AzjatyckiTrip.com należącego do Spółki Wagabunda Travel S.C.  NIP: 8943135870 REGON: 381938981

Zezwolenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego w rejestrze Organizatorów Turystyki numer zezwolenia 797/2/2019 ​

Gwarantem Twojego bezpieczeństwa jest AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Asekuracji S.A. Suma ubezpieczenia: 375 000 złotych.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2018 Biuro Podróży Wagabunda Travel S.C. | wagabundatravel.com