top of page

Kuala Lumpur, pola herbaciane i tajskie wyspy rajskie

Lato 2018
Malezja i wyspy Tajlandii -

Kuala Lumpur - Komu się spodoba

 

 

Wyobraź sobie powrót do przyszłości cz. drugą i trzecią w jednym miejscu. "Latające pociągi" i kolonialna zabudowa. Misz masz, upał, harmider i masy ludzi. Ktoś rozstawił się z kuchenką pod sklepem Prady i sprzedaje smażony ryż. Dodaj do tego Indie, Chiny, Indonezję i dowolny kraj arabski, wraz ze wszystkimi zwyczajami, kulinariami i wierzeniami wyżej wymienionych, a otrzymasz stolicę Malezji, miasto które się kocha i nienawidzi zarazem, mityczne Kuala Lumpur. 

Herbata prosto z krzaka - Cameron-

Komu się spodoba

Masz dość. Wysiadasz z tego lecącego pociągu i lądujesz w krzakach. Nie byle jakich. To krzewy herbaciane porastające malownicze góry Camerona. Cisza, głusza, spokój, filiżanka herbaty i ty. Znudzony bezczynnością? Wskakujesz do Jeepa i jedziesz w wyższe góry. Otulony polarem eksplorujesz lasy mchów i porostów, wyjęte z baśni braci Grimm. Uważaj, pełno tu mięsożernych roślin.

Jesteś w najstarszym lesie na Ziemi. Chcesz zobaczyć największy kwiat świata? Nie będzie łatwo, musisz najpierw przedrzeć się przez gęstą dżunglę pełną strumieni, wodospadów, egzotycznych roślin i zwierząt. Co to tak wyje w oddali? Wolisz nie wiedzieć. 

Bumszakalaka - Melaka -

Komu się spodoba

Lubisz Amsterdam? Dodaj do niego Portugalię, Anglię i wpływy bliskowschodnie. Et voila! Oto Melaka. 600 lat historii, niegdyś osada rybacka, następnie stolica sułtanatu i jedno z najważniejszych miast w tej części świata. Masa tu zabytków pozostawionych przez każdego ze zmieniających się jak w kalejdoskopie kolonizatorów. Miasto - UNESCO. Kolorowe riksze, rejsy statkiem, fantastyczna kuchnia, której próżno szukać gdzie indziej w świecie. Dodaj do tego nocny bazar zajmujący całą główną ulicę i klimatyczne knajpki gdzie będziesz sączył chłodne napoje przy amsterdamskim kanale.

Rajskie Tajskie - Komu się spodoba

Parafrazując Gombrowicza "Kto nie słyszał o Krabi ten trąba". Wprawdzie za stolicę wakacyjną Tajlandii uchodzi Phuket, ale jak to stolica, gwarna, głośna, zanieczyszczona, a oprócz tego pełna zapijaczonych wczasowiczów zza naszej wschodniej granicy, którzy przyklejają się do niebezpiecznie młodych Tajek. Jeżeli lubisz takie klimaty, mamy złe wieści - Krabi jest inne.
Kameralne, ekskluzywniejsze, klimatyczne i przede wszystkim mniej popularne niż Phuket (nie trzeba ciągnąć ze sobą parawanu, w celu wiadomym). Plan jest taki.

Wsiadasz na łódź motorową, pędzisz niesiony falami na samotną wyspę, rozciągasz ciało na białym piasku, słońce muska skórę, a ty napawasz się widokiem akwamaryny Morza Andamańskiego. Kilka butelek "Changa" dalej zdajesz sobie sprawę, że nie leżysz już pod kokosem, a jesteś znowu na łodzi. Mkniesz na plan filmowy "The Beach". Nie ma tu Leonardo di Caprio, ale jesteś ty i jeden z piękniejszych widoków na świecie. Następna wyspa, a ty z maską gonisz kolorowe ryby pierzchające między dychotomię rafy koralowej. Brzmi dobrze? Będzie lepiej, gdy zobaczysz Szmaragdowe Jezioro, wkroczysz do strzelistych świątyń, a na deser wskoczysz do gorących źródeł. 

...Potem położysz się na plaży i będziesz się wypiekał, godzinami, drink, plaża, drink, plaża, drink, plaża. Mamy też basen. Wspominałem o tajskiej kuchni?

Nie ma lepszej.

Plan jest taki

Dzień 1:         Lot z Polski do Malezji

Dzień 2-3:     Kuala Lumpur

Dzień 4:         Jaskinie Batu

Dzień 5-7:     Wzgórza Camerona

Dzień 8:        Melaka

Dzień 9:         KL

Dzień 10- 13: Krabi, Tajlandia

Dzień 14:        Kuala Lumpur

Dzień 15:        Wylot z Malezji do Polski

 

 

 

Cena  Tylko Teraz 3499 PLN                                                          (grupa 8-10 osób)*  
+ bilety lotnicze na trasie Warszawa- Kuala Lumpur- Warszawa (ok. 2300 PLN)**

*   przy grupie 6-7 osób obowiązuje dopłata 700 PLN

** zajmujemy się zakupem biletów lotniczych, ceny biletów mogą ulec zmianie
 
Cena zawiera:
- zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami i klimatyzacją (hotele od dwóch do trzech i czterech gwiazdek).
- loty na trasie Malezja – Tajlandia - Malezja
- transport na całej trasie: szybkie łodzie motorowe, autokary, statki
- opłaty za przewodników lokalnych
- bilety wstępu do świątyń, parków

- małe grupy (8 - 12 uczestników).

Cena nie zawiera:
- wyżywienia
- ubezpieczenia (NNW, koszty leczenia 30.000 EUR)

- wyżej wspomnianych biletów na trasie Warszawa - Kuala Lumpur - Warszawa
 

Kontakt:
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji lub zapoznania się z katalogiem wycieczki zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: azjatyckitrip@gmail.com

Pozdrawiamy serdecznie
Azjatycki Trip

rozkład

jazdy

Ciągle niezdecydowany?
Obejrzyj nasze video.

bottom of page