top of page
_1100966 (Large) (Large).jpg

Kuala Lumpur, Bangkok, pola herbaciane i tajskie wyspy rajskie

LISTOPAD / 2021
Malezja i Tajladnia
Petronas Towers

Plan jest taki

Dzień 1: Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do stolicy Tajlandii - Bangkoku

Dzień 2: Przylot, transfer do hotelu odpoczynek i nocleg. Czas wolny.

Dzień 3: Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka po Bangkoku z lokalnym przewodnikiem (lunch w cenie). Nocleg w hotelu. Dla chętnych – korzystanie z uroków nocnego życia na Khao San Road.

Dzień 4: Śniadanie w hotelu. Wycieczka z lokalnym przewodnikiem po ruinach miasta Ayutaya zwanej Angkor Watem Tajlandii. Lunch w cenie. Nocleg w hotelu. Dla chętnych – nocne zwiedzanie dzielnicy rozkoszy – Pat Pong lub Nana Plaza.

Dzień 5: Śniadanie w hotelu. Wyjazd na lotnisko i przelot do stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek i zakupy.

Dzień 6: Zwiedzanie KL – Colonial District, Pasar Seni – Dzielnica Malajska, Jalan Petaling – China Town, Jalan Alor – ulica z jedzeniem z całej Azji. Odpoczynek i nocleg w hotelu.

Dzień 7: Całodzienna podróż do kompleksu hinduistycznych świątyń osadzonych w jaskiniach Batu Caves. Odwiedzimy dzielnicę „Małych Indii”. Wieczorne zwiedzanie miasta – Wieże Petronas.

Dzień 8: Poranny przejazd do górskiego Cameron Highlands. To obszar w Malezji położony na wysokości około 1500 m. n.p.m. Wzgórza pokryte są głównie lasem tropikalnym i krzewami herbaty, w Malezji swą sławę zawdzięczają truskawkom i przepięknym kwiatom. Zakwaterowanie w hotelu oraz czas wolny.

Dzień 9: Całodzienna wycieczka samochodem terenowym: Zwiedzanie pól herbacianych z degustacją herbat, sernika w stylu malezyjskim oraz podglądanie procesu zbioru i przetwórstwa liści herbacianych. Lunch i zdobycie szczytu Gunung Brinchang (6,666 stóp), trekking przez prawdziwą dżunglę, poszukiwania gigantycznego kwiatu raflezji, zwiedzanie farmy motyli tropikalnych, podziwianie storczyków i owadożernych roślin wysokogórskich oraz wiele innych atrakcji. Nocleg.

Dzień 10: Autobus powrotny do Kuala Lumpur i zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek i ostatnie zakupy. Wieczorem podziwianie panoramy miasta ze szczytu jednego z najwyższych budynków w mieście. W cenie uroczysta kolacja pożegnalna z drinkami. Nocleg w hotelu.

Dzień 11: Wylot do Tajlandii do urokliwego nadmorskiego kurortu Krabi – świetnej bazy wypadowej do eksploracji najpiękniejszych tajskich wysepek. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.     

Dzień 12: Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie: Całodniowa wycieczka po rajskich wyspach (np. wyspa, na której powstał film z Leonardo Dicaprio The Beach). Poza możliwością napawania się jednym z najpiękniejszych widoków tej planety, będziemy mogli zakosztować nurkowania z maską. Towarzyszyć będą nam tropikalne ryby pierzchające wśród rafy koralowej. Nocleg w hotelu.

Dzień 13: Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Nocleg w hotelu.

Dzień 14: Śniadanie w hotelu. Przelot do Bangkoku. Czas wolny na ostatnie zakupy i masaże. Nocleg.

Dzień 15: Wylot powrotny do Polski.

 

 

Termin: Listopad 2021

Cena:   3900zł+500 $(grupa min 10 osób)* 

+ bilety lotnicze na trasie Warszawa- Bangkok - Warszawa (ok. 2300 PLN)**

*   istnieje możliwość wyjazdu w mniejszej grupie (obowiązuje dopłata, której wysokość zależna jest od liczby uczestników, którzy na taką dopłatę się zgodzą), jeśli grupa nie uzyska minimum 10 osób, organizator zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wyjazdu, a zadatki zostaną zwrócone w całości.

** zajmujemy się zakupem biletów lotniczych, ceny biletów mogą ulec zmianie
 
Cena zawiera:

- opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie

- opłaty za przewodników lokalnych z napiwkami

- loty na trasie Tajlandia -Malezja - Tajlandia z bagażem rejestrowanym do 20kg i podręcznym do 7kg

- transport na całej trasie: szybkie łodzie motorowe, autokary, promy, tuk tuki, metro, pociągi, vany


Cena nie zawiera:

- wyżywienia poza wymienionym w programie (ok 60zł dziennie)

- całodziennej wycieczki fakultatywnej po tajskich wyspach (ok 200zł z lunchem)

- wyżej wspomnianych biletów lotniczych na trasie Warszawa – Bangkok - Warszawa (ok. 2300zł)

- przejazdu z miejsca zamieszkania klienta do portu lotniczego w Warszawie oraz z powrotem.

 

Kontakt:
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji lub zapoznania się z katalogiem wycieczki zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: info@azjatyckitrip.com

Pozdrawiamy serdecznie
Azjatycki Trip

rozkład

jazdy

Ciągle niezdecydowany?
Obejrzyj nasze video.

KOMU SIĘ SPODOBA

Herbata prosto z krzaka - Cameron-

Komu się spodoba

Masz dość. Wysiadasz z tego lecącego pociągu i lądujesz w krzakach. Nie byle jakich. To krzewy herbaciane porastające malownicze góry Camerona. Cisza, głusza, spokój, filiżanka herbaty i ty. Znudzony bezczynnością? Wskakujesz do Jeepa i jedziesz w wyższe góry. Otulony polarem eksplorujesz lasy mchów i porostów, wyjęte z baśni braci Grimm. Uważaj, pełno tu mięsożernych roślin.

Jesteś w najstarszym lesie na Ziemi. Chcesz zobaczyć największy kwiat świata? Nie będzie łatwo, musisz najpierw przedrzeć się przez gęstą dżunglę pełną strumieni, wodospadów, egzotycznych roślin i zwierząt. Co to tak wyje w oddali? Wolisz nie wiedzieć. 

Kuala Lumpur - Komu się spodoba

 

 

Wyobraź sobie powrót do przyszłości cz. drugą i trzecią w jednym miejscu. "Latające pociągi" i kolonialna zabudowa. Misz masz, upał, harmider i masy ludzi. Ktoś rozstawił się z kuchenką pod sklepem Prady i sprzedaje smażony ryż. Dodaj do tego Indie, Chiny, Indonezję i dowolny kraj arabski, wraz ze wszystkimi zwyczajami, kulinariami i wierzeniami wyżej wymienionych, a otrzymasz stolicę Malezji, miasto które się kocha i nienawidzi zarazem, mityczne Kuala Lumpur. 

Miasto Aniałów (i demonów) - Bangkok

Komu się spodoba

Z nieba wpadasz do Raju - Krung Thep. To tak Tajowie nazywają największą metropolię kraju. Znaczenie tych dwóch słów, to nic innego jak Miasto Aniołów - bezdyskusyjnie jedna z najciekawszych stolic na świecie. Zwiedzanie pradawnych świątyń - check. Zabudowa kolonialna - check. Nowoczesność i drapacze chmur - check. Pyszny street- food - check. Położone nad fantastyczną rzeką Chao Praya, na której unoszą się kwiaty lotosu i drewniane statki. Nocą Bangkok z Miasta Aniołów zmienia się w Miasto Demonów. Tylko dla odważnych. Tylko dla dorosłych. Odważysz się?

IMG_20180618_100500 (Small).jpg
IMG_20180619_103721 (Small).jpg
p1382492972-3[1].jpg

Rajskie Tajskie - Komu się spodoba

Parafrazując Gombrowicza "Kto nie słyszał o Krabi ten trąba". Wprawdzie za stolicę wakacyjną Tajlandii uchodzi Phuket, ale jak to stolica, gwarna, głośna. Jeżeli lubisz takie klimaty, mamy złe wieści - Krabi jest inne.
Kameralne, ekskluzywniejsze, klimatyczne i przede wszystkim mniej popularne niż Phuket (nie trzeba ciągnąć ze sobą parawanu, w celu wiadomym). Plan jest taki.

Wsiadasz na łódź motorową, pędzisz niesiony falami na samotną wyspę, rozciągasz ciało na białym piasku, słońce muska skórę, a ty napawasz się widokiem akwamaryny Morza Andamańskiego. Kilka butelek "Changa" dalej zdajesz sobie sprawę, że nie leżysz już pod kokosem, a jesteś znowu na łodzi. Mkniesz na plan filmowy "The Beach". Nie ma tu Leonardo di Caprio, ale jesteś ty i jeden z piękniejszych widoków na świecie. Następna wyspa, a ty z maską gonisz kolorowe ryby pierzchające między dychotomię rafy koralowej. Brzmi dobrze? Będzie lepiej, gdy zobaczysz Szmaragdowe Jezioro, wkroczysz do strzelistych świątyń, a na deser wskoczysz do gorących źródeł. 

...Potem położysz się na plaży i będziesz się wypiekał, godzinami, drink, plaża, drink, plaża, drink, plaża. Mamy też basen. Wspominałem o tajskiej kuchni?

Nie ma lepszej.

bottom of page