top of page

Wietnam, Tajlandia

Pho, tom yum, a tofu

czyli:

wietnam tajlandia (Small).jpg
LUTY 2020
_1100967 (Small).jpg

Plan jest taki

Dzień 1: Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie – data i godzina do ustalenia. Wylot do Tajlandii, do Bangkoku.

Dzień 2: Przylot do Bangkoku w godzinach popołudniowych. Transfer na lotnisko i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek.

Dzień 3: Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka po Bangkoku z lokalnym przewodnikiem. Nocleg w hotelu.

Dzień 4: Śniadanie w hotelu. Wycieczka z lokalnym przewodnikiem po ruinach miasta Ayutthaya zwanej Angkor Watem Tajlandii. Lunch w cenie. Nocleg w hotelu.

Dzień 5: Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Ho Chi Minh (Sajgon) w Wietnamie. Transfer do hotelu i czas wolny na zwiedzanie bądź odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 6: Śniadanie. Całodniowa wycieczka po Sajgonie z lokalnym przewodnikiem.
Nocleg w hotelu.

Dzień 7: Śniadanie. Wyprawa do Delty Mekongu. Przystanek na zwiedzanie lokalnych wiosek na wodzie. Lunch. Przejazd do miejsca docelowego, nocleg w lokalnej wiosce u gospodarzy. Kolacja.

Dzień 8: Śniadanie. Rejs łodzią do słynnych ‘’pływających targów’’. Powrót do Sajgonu. Wieczorny przelot do Da Nang i przejazd do miasteczka UNESCO Hoi An. Nocleg w hotelu.

Dzień 9: Śniadanie. Zwiedzanie zabytków Hoi An + bilety wstępu do 5-ciu wybranych przez każdego uczestnika obiektów. Nocleg w hotelu.

Dzień 10: Śniadanie. Wyjazd na lotnisko i przelot na tajską wyspę Phuket. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

Dzień 11: Śniadanie. Czas wolny na plażowanie, masaże bądź opcjonalne wycieczki po okolicznych rajskich wyspach. Możliwość snorklingu w maskach i podziwiania rafy koralowej (wycieczka fakultatywna, płatna dodatkowo około 100zł). Nocleg w hotelu.

Dzień 12: Śniadanie. Czas wolny na plażowanie, masaże bądź opcjonalne wycieczki po okolicznych wyspach. Nocleg w hotelu.

Dzień 13: Śniadanie. Lot powrotny do Bangkoku. Czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w hotelu.

Dzień 14: Lot powrotny do Warszawy.  

Termin: Dokładny termin do ustalenia: pomiędzy 8-23 Lutego 2020

 Cena:  4355 PLN + 300 USD 

(zaliczka I rata 1555 PLN do 15/06/19, II rata 2800 PLN do 30/10/19), 300USD płatne w dniu przyjazdu na miejscu
+ bilety lotnicze na trasie Warszawa- Bangkok- Warszawa (ok. 2200 PLN)**
*  istnieje możliwość wyjazdu w mniejszej grupie (obowiązuje dopłata, której wysokość zależna jest od liczby uczestników, którzy na taką dopłatę się zgodzą), jeśli grupa nie uzyska minimum 10 osób organizator zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wyjazdu, a zadatki zostaną zwrócone w całości.
** pomożemy Ci w zakupie biletów lotniczych. Ceny biletów mogą ulec zmianie.


Cena zawiera:

- wszystkie loty wewnętrzne z bagażem do 20kg

- transport wodno - lądowy

– autobusy, vany, łodzie, spływ pirogą po kanałach Delty Mekongu
- opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie - zbiórka z pilotem na lotnisku w Warszawie

- lokalnych przewodników

- wszystkie bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie wyjazdu

- wycieczki wymienione w programie wyjazdu

- śniadania na całej trasie

- dodatkowe posiłki wymienione w programie wyjazdu

- wizę do Wietnamu

- ubezpieczenie TFG, NNW, KL + bagaż

- noclegi w hotelach ***/**** w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją

- nocleg w tradycyjnej wiosce wietnamskiej u gospodarzy podczas wyjazdu do Delty Mekongu

 

Cena nie zawiera:
- przelotu na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa – około 2200zł

- przejazdu z miejsca zamieszkania klienta do portu lotniczego w Warszawie oraz z powrotem.
 

Kontakt:
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji lub zapoznania się z katalogiem wycieczki zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: info@azjatyckitrip.com

Pozdrawiamy serdecznie
Azjatycki Trip

rozkład

jazdy

Ho Chi Minh City ( Sajgon) -

Komu się spodoba

Ho Chi Minh City ( znane również, jako HCMC lub Sajgon) –
Miasto impreza. Głośne kluby nocne, pstrokate neony, niewyobrażalny chaos na drogach i wysoka temperatura sprawiają, że z Sajgonu nie chce się wyjeżdżać.
To taki Bangkok, tyle że 20 lat temu. Stolica nocnego życia i legendarnej zupy Pho.

P.S. Piwo "Sajgon" za 2zł w restauracji w sercu miasta!

KOMU SIĘ SPODOBA

Mekong - Komu się spodoba

Najpotężniejsza rzeka Azji Południowo Wschodniej. Przepływa przez Chiny, Tajlandię, Birmę, Wietnam, Laos i Kambodżę. Amazonka Wschodu. Wiedziałeś, że z Mekongu poławia się rocznie więcej ryb niż z całego morza śródziemnego? A czy wiedziałeś, że Ty będziesz w jej najszerszym miejscu – delcie?
Wchodzisz na statek i suniesz po brunatnych wodach zmąconej rzeki w poszukiwaniu samotnych wysp zamieszkałych przez rzecznych nomadów. Na jednej z tych wysp mieszka gość, który wymyślił własną religię zezwalającą mu na wielożeństwo i nakazał swoim żonom bieganie nago. Wskakujesz do pirogi, zakładasz wietnamski kapelusz z szerokim rondem, a do ręki dostajesz wiosło. Okazuje się, że płyniesz jakimś wąskim kanałem rzecznym między roślinnością rodem z „Czasu apokalipsy”. Ktoś sadzi ryż. Ktoś inny zrywa dziwną bulwę z krzaka. To wodny kokos. „Jakież to słodkie”- mówisz. Już nie płyniesz, a jedziesz bryczką konną do miejsca gdzie karmi się mięsem krokodyle. Rzucisz im coś na pożarcie? Zmęczony całodniową przygodą kładziesz się w lesie hamaków i przysypiasz. Budzisz się wieczorem na małej łódce. Tylko ty i 4 inne osoby. Flisak, wąską strugą światła, przeczesuje kanał rzeczny w celu ominięcia przeszkód. Dopływasz ciemną nocą do wioski gdzie będziesz spać w wielkim domu z drewna. Zanim się to wydarzy, czeka Cię przepyszna kolacja (my płacimy). Jadłeś kiedyś sajgonki? No to zapewniam Cię, że nie jadłeś. Te z Wietnamu smakują nieporównywalnie z niczym innym.
Rano, skoro świt, znowu bujamy się łajbą, tym razem by zobaczyć „pływający targ”. Dzieciaki odpychają się przy pomocy dwóch wioseł w małych łupinkach, a ty kupujesz od nich owoce, których próżno szukać w słowniku języka polskiego. Fabryka kluseczek ryżowych, mat na sajgonki oraz farma miodu organicznego. MMMmmm…

Hoi An – Komu się spodoba

A komu nie. Złote miasto położone nad rzeką, która z częstotliwością paru lat to miasto zalewa. Mówisz powódź? Nie ma problemu. Hoi An zmienia się w Wenecję. Flisacy przeprawiają turystów, już nie rzeką, a ulicami miasta.
To się nazywa adaptacja. Zwykle jednak po mieście poruszasz się rowerem.
W dzień ten cud UNESCO zachwyca, ale to nocą Hoi An zmienia się w najpiękniejsze miejsce na świecie. Otwierasz z zachwytu usta. Tysiące światełek rozświetlają złote kolonialne budynki, rzekę wypełnia strumień lampionów,
a z każdego kramu unosi się zapach jednego z najdroższych drzew świata – agaru. Gdy już odwiedzisz stare prawie jak świat drewniane domy, naoglądasz się przedstawień tanecznych, dowiesz się wszystkiego o procesie produkcji jedwabiu i agaru, przyjdzie pora na kolację z widokiem na rzekę. Nie ma pyszniejszego jadła niż w Hoi An. Pamiętasz jak wspominałem o piwie za 1zł? Zapomnij. W Hoi An mają „piwo wiosenne” za połowę tej ceny. Ile to wypijesz piw za 50zł?

Bangkok, Tajlandia – Komu się spodoba

Moloch. Jednych przytłoczy, innych wciągnie. Światowej klasy zabytki, mega centra handlowe, drapacze chmur i kontrastujące z nimi stojące obok drewniane domki na palach. Bangkok to światowa stolica ulicznego jedzenia, backpackersów i seks-turystyki. Totalny misz masz, w którym znajdziesz wszystko czego szukasz oprócz samotności. Ponad 8 milionów mieszkańców do czegoś zobowiązuje.

IMG_20180618_100500 (Small).jpg
_1030243 (Small).jpg
IMG_20180619_103721 (Small).jpg
IMG_20180619_113835 (Small).jpg
12524341_1690095567915506_77214582153265

Phuket, Tajlandia – Komu się spodoba

Piña colada prosto z bambusa, długie białe plaże, przepyszne i tanie jak barszcz owoce morza, całonocne imprezy, słynna Bangla Road, salony masażu, bliskość najpiękniejszych wysp koralowych Tajlandii - zaledwie pół godziny od wybrzeża Phuket. Miejscówka to eksplozja dźwięków, kolorów i zapachów. Taka Tajlandia jaką sobie właśnie wyobrażacie.

IMG_20180615_185855 (Small).jpg
IMG_20180615_153627 (Small).jpg
IMG_20180614_181722 (Small).jpg
IMG_20180615_140035 (Small).jpg
bottom of page